Hakkımızda-tt

“İşimiz, Gücümüz Eğitim” dedik. “Üç Kuşaktır Eğitimciyiz” dedik.

Dedemiz Urfa Lisesi Fizik Muallimi, Urfa’nın ilk fizik laboratuvarını kuran Salih SARAÇ’tan ve
babamız Urfa Lisesi Edebiyat Öğretmeni Adil SARAÇ’tan edindiğimiz meslek bilinci ve aşkıyla

2008’de Bahçelievler semtinde 2 odalı bir apartman dairesinde 5 öğrenci ile başlayan eğitim maceramız etüt merkezi ve dershane çalışmalarımız ile devam etti.

2011 yılında anaokulumuz, ilkokulumuz ve ortaokulumuz, 2013 yılında Anadolu Lisemiz ve nihayet 2016 yılında kurulan Fen Lisemizle çalışmalarımız devam etti. İleriye dönük projelerimiz saklı kalmak şartıyla bu eğitim yolculuğu hep devam edecek.
“Biz, Üç Kuşaktır Eğitimciyiz.” Misyonuyla eğitim üssümüzde devam ettirdiğimiz çalışmalarımızda her alanda 1. olmak bizim için artık mükemmellik değil, alışkanlıktır. Akademik, bilim, kültür, sanat, spor, dil, teknoloji, rehberlik, değerler eğitimi alanlarında yaptığımız çalışmalarda yerel ve ulusal başarılar elde etmek, roll-model olmak, ürettiğimiz ve uyguladığımız çalışmaların takdir ve taklit edilmesi işimize olan hevesimizi arttırıyor. 2 yıl art arda YKS Türkiye 1.liği ve Türkiye’de ilk 1000’de 23 derece, LGS il ve Türkiye dereceleri,
TÜBİTAK Biyoloji Olimpiyatları dünya 3.lüğü, olimpiyat ve projelerde Türkiye dereceleri, sporda il ve bölge şampiyonlukları ve Türkiye dereceleri, sayamadığımız kadar ödül ve madalya kazanmak tabii ki tesadüf olamaz. Ama hepsinin üstünde Şanlıurfa’nın bizi oturttuğu muhteşem makam: Rakipsiz şampiyonluk. Bu başarılar elbette kolay ve kendiliğinden çıkmadı.

Eğitimden aldığımızı yine eğitime yatırdık. Hiçbir zaman ucuz emekle, ucuz iş yapmak istemedik. Tek ve esas olan işimizde başkasının emeğini çalmadık, taklit etmedik ve tartışmadık. Şampiyon öğrencileri transfer etmedik, öğrencilerimizi her alanda şampiyon etmek için hep birlikte çalıştık.
Her zaman derdimiz Şanlıurfa’mızın sesini ulusal arenada duyurmak oldu ve şükürler olsun ki Rabbim bizi mahcup etmedi. Bu anlamda kurulduğumuz günden itibaren hep yanımızda ve bize destek olan tüm Şanlıurfalılara teşekkürü borç biliriz. İLGİ ailesinin bugünlere gelmesinde katkısı olan tüm çalışma arkadaşlarımıza, öğrencilerimize ve velilerimize canı gönülden teşekkür ederiz. Çünkü hepimiz 1 olduk.

Demek ki herkes 1’likte çalışınca başarı kaçınılmaz oluyor. Her türlü yapıcı eleştiriye açık olduğumuzu deklare ederek saygılar sunuyor, hayatınızın ve hayatımızın başarılarla dolu olmasını diliyorum.

i. Nüzhet SARAÇ
İlgi Okulları Yönetim Kurulu Başkanı